Novinky

Šikovné ruce našich čtenářů

Na měsíc říjen si Městská knihovna v Bavorově přichystala pro veřejnost výstavu nazvanou „Šikovné ruce našich čtenářů“. Každý, kdo vlastní čtenářskou legitimaci, měl možnost přinést a vystavit své výrobky. A stalo se něco nepředvídatelného. Čtenářky (žádný z mužů čtenářů se prezentovat své dílo neodvážil, přestože jich knihovnu navštěvuje dost, a věřím, že mnozí jsou šikovní a zruční) postupně přinášely své produkty a knihovna se zaplňovala krásnými věcmi. Vystavovatelek bylo celkem 17 a návštěvníci mohli obdivovat šperky, keramiku, ozdoby, košíčky a věnce z různých materiálů a různých tvarů, obrazy malované i vyšívané, háčkované a vyšívané dečky, hračky a ubrusy, pletené doplňky a části oblečení, šité tašky, drátkované ozdoby, zdobené kraslice, vintage přání a mnoho dalších rozmanitých výtvorů. Výstava měla obrovský úspěch, pro velký zájem a bohatou návštěvnost bylo prodlouženo její trvání do poloviny listopadu. Do knihovny se přišlo podívat na výrobky svých šikovných spoluobčanů kromě uživatelů knihovny i 60 „nečtenářů“, mnozí z nich navštívili prostory knihovny poprvé a velmi se jim zde líbilo. Na závěr byla celá výstava přestěhována do Panského domu a použita jako doplňková akce k Předadventímu farmářskému trhu, který se konal 21. 11. 2015. I tady se setkala s velkým zájmem veřejnosti.

Chtěla bych srdečně poděkovat všem ženám, které knihovně zapůjčily ručně vyrobené předměty. Překvapily tak svou šikovností a zručností své známé, přátele, sousedy a potěšily oči všech návštěvníků výstavy.

Kdo nemohl nebo nestihl naši výstavu zhlédnout a měl by zájem alespoň zprostředkovaně se s ní seznámit, může si prohlédnout fotogalerii na webových stránkách knihovny.