Knihovna se těší na děti

Po prázdninách čeká na děti v naší knihovně několik překvapení. Společnosti Mindok a Albi nabídly knihovnám nákup balíčků společenských her za výhodné ceny. Díky vstřícnosti městského úřadu mohla knihovna tyto balíčky zakoupit. Jedná se celkem o 25 velice kvalitních společenských her, které děti nejen zabaví, ale také rozvíjí jejich logické myšlení, prostorovou představivost, koncentraci, fantazii i znalosti z různých oborů lidské činnosti a o světě kolem nás. Máme zde např. hry Carcassonne, Země, Ubongo, Kostka – Zvířata, Vikingové, Auto Blok, Osadníci z Katanu, IQ puzzle, Hravé kroužky, Černé historky a mnoho dalších. Mohou je hrát nejen děti, ale i dospělí. Hry se půjčují prezenčně, to znamená v prostorách knihovny. Už teď je o hraní v knihovně velký zájem, některé odpoledne se sejdou i tři skupinky hráčů různého věku a je tady pěkně živo.

Další novinka je určena hlavně malým návštěvníkům. V dětském oddělení jim přibyl barevný stoleček, na kterém mají stojan s pastelkami a po ruce velký kapsář se spoustou omalovánek a různých luštěnek. Stolek je doplněn malými židličkami, takže si děti mohou v klidu a pohodlí kreslit, vymalovávat obrázky nebo luštit jednoduché hlavolamy.

Kdo jste ještě neviděli a máte zájem, přijďte se podívat, těším se na Vás.